Atsiliepimai PDF Spausdinti E-Mail

Justinas Basalykas, UAB „TaxLink Baltic“ vadovas

Studijos leido suprasti, kad kiekvienas iš mus supančių žmonių turi savų sunkių išgyvenimų – vieni mažesnių, kiti didesnių. Tai suvokus, pasidarė daug lengviau ir paprasčiau žiūrėti į slegiančias mintis, aplinkos dirgiklius ir t. t. Tiesiog pasidarė daug lengviau priimti tai, kas ilgai slėgė, taip pat suprasti, kad tai, kas atrodė labai reikšminga, iš tiesų neturi arba turi labai mažai reikšmės mano gyvenime. Su šiuo suvokimu pasidarė lengviau kvėpuoti ir pasitikėti savimi. Galiu skirti kur kas daugiau dėmesio tam, kas džiugina ir ramina sielą, užuot kovojęs su baime, nerimu, kitų sukurtais stereotipais.

Bendraudamas jaučiu daugiau empatijos kitam, daugiau geranoriškumo ir supratimo – net ir tose situacijose, kuriose anksčiau spontaniškai kildavo priešiška reakcija.

Studijos Psichologijos akademijoje – tai raktų ryšulėlis, skirtas atrakinti durims, už kurių atsiveria daug platesnis suvokimas apie santykį su savimi, aplinka, žmogaus pradu ir evoliucija. Atidaręs vienas duris, supranti, kad už jų yra dar dešimtys kitų. Tik nuo tavęs priklauso, kurias duris atrakinsi, į kurias žengsi, o pro kurias tik žvilgtelėsi.

I

Ugnė Kontarė, UAB „Softera Baltic“ verslo vystymo vadovė

Kaip po lietaus spalvos tampa ryškesnės, taip studijuodama Psichologijos akademijoje aiškiau matau savo ir kitų norus, baimes, vidinius konfliktus. Šiandien nebesinori paviršutiniškų pokalbių, mažiau įsitraukiu į įtampą keliančias situacijas. Daugiau analizuoju kitus ir save tarsi iš šalies – ir tai labai įdomu! Čia sutikau apie 50 naujų žmonių. Jiems esu dėkinga už tai, kad paskaitų metu atsivėrė man ir kad galėjau saugiai atsiverti jiems. Taip dar geriau pažinau žmonių skirtingumą ir įvairiausias jo priežastis. Įsitraukę į rutiną, dažnai pamirštame, koks smagus ir įkvepiantis yra naujų dalykų pažinimas. Psichologijos akademija suteikė daug peno apmąstymams ir dar daugiau naudingų įrankių kasdienybei praskaidrinti bei palengvinti. Tvirtumo suteikė suvokimas, kad niekas kitas, o tik aš pati esu savo gyvenimo šeimininkė ir tik nuo manęs priklauso, kur gyvensiu: pragare ar rojuje.

Justė Gvazdaitytė, Banko „Luminor“ viešųjų ryšių projektų vadovė

Žinios, kurias gavau studijų metu, idėjos, su kuriomis susipažinau, dėstytojai, kurių unikalios ir skirtingos asmenybės įkvėpė, pirmiausia paskatino suprasti tai, kas trukdo mano asmeniniam tobulėjimui. Taip pat išmokau drąsiai keisti netenkinančius dalykus ir stiprinti tas savybes, kurios naudingiausios. Tikiu, kad Psichologijos akademijoje įgyta patirtis formuoja naujus įgūdžius, padedančius sukurti geresnę gyvenimo kokybę.

Sandra Tvarkūnienė

Labai džiaugiuosi, kad mažiau lyginu save ir savo pasiekimus su kitais ir jų pasiekimais. Dabar suvokiu, kad žmogaus vertė nepriklauso nuo jo užimamų pareigų, statuso, namo ar banko sąskaitos dydžio, išvaizdos ir t. t. Pasidarė daug lengviau gyventi, nes dažniau priimu save tokią, kokia esu. O tai man yra svarbi pasitikėjimo savimi dalis. Artimiausi žmonės pastebėjo, kad tapau ramesnė, santūresnė, stabilesnė, linksmesnė, šiltesnė. Kaip dukra sakė, viskas tarsi stabilizavosi ir stojo į savo vietas.

Į gyvenimą pradėjau žiūrėti kaip į nuolat vykstančius ciklus. Kai baigiasi vienas ciklas, prasideda kitas. Viskas vyksta tada, kada turi vykti. Supratau, kad gyvenimo sunkumas ar lengvumas priklauso nuo mano požiūrio. Niekas niekam nieko neprivalo, kaip ir aš. Esame 100 proc. atsakingi už savo pasirinkimus su visomis jų pasekmėmis.

Jei nusprendėte pakeisti pasaulį, studijos Psichologijos akademijoje nurodys kryptį link savęs pažinimo. Stipriai nustebsite, kad pasikeitus jums, pasaulis aplink pradės keistis pats.

Dr. Žilvinas Darulis, Verslo padalinio vadovas Baltijos šalims

Per visą karjeros laikotarpį teko išklausyti begales įvairių psichologinio pobūdžio lekcijų, dalyvauti praktiniuose užsiėmimuose, vesti tokius pačiam bei perteikti kitiems savo patirtį. Ilgainiui pastebėjau, kad buvo tarsi daug „i“, bet ne visi jų turėjo taškelius. O PA man padėjo juos sudėlioti. PA lektoriai bei jų vedami užsiėmimai buvo kelrodis, padrasinęs susitelkti ir skirti daugiau dėmesio psichologijos dalykui.

Studijų pradžioje buvo savotiškos įtampos dėl vidinio „apsinuoginimo“, asmeninės problematikos paviešinimo auditorijai, tačiau, kaip ir gydytojo darbe, jei nori sveikti ar išmokti gydyti kitus - pirmiausia turi pats save gerai suprasti, „apsičiupinėti“, identifikuoti galimą problemą, pasidalinti išgyvenimais su kitais, išgirsti aplinkinių vertinimą bei patarimus ir priimti, kad esi tam tikra prasme studijų objektas, mokant kitus, ir mokantis pačiam iš kitų ir savo patirties, kartu dalyvaujant profesionalui.

Studijuodamas PA nemažai dalykų išmokau, supratau, peržvelgiau kitaip. Kadangi pasirinkau abi studijų kryptis - Praktinę ir Organizacinę psichologiją. Labiausiai džiaugiausi galimybe įsigilinti į save - prisiminti tam tikrus gyvenimo įvykius, savo patyrimus, asmeninę požiūrių ir reakcijų kaitą, susivokti, kodėl santykyje su kitais ir savimi kartais pristinga kongruentiškumo. PA sesijos būdavo ir savotiškas poilsis, atitrūkimas nuo kasdienybės, laiko skyrimas tik sau. Studijos PA dar kartą įrodė, kad absoliutizmo ir nekintamumo sąvokos telieka daugumoje atvejų tik sąvokomis, o dinamika ir adaptacija yra tos, su kuriomis reikia daugiau dirbti.

I

Renata Šakalytė - Jakovleva, UAB TELE - 3, Žinių ir laidų vedėja

Viską, ką per šiuos metus sužinojau, galiu drąsiai vadinti - TURTU. Neįkainojamu, be galo brangiu ir unikaliu. Džiaugiuosi, jog įgytos žinios praverčia ne tik darbe, bendraujant su kitais žmonėmis, bet ir šeimoje - tobulinant santykius su vyru ir dukra, o svarbiausia - leidžia geriau pažinti save. Pasirodo, ilgą laiką maniau, kad mano žinios apie save yra labai išsamios ir gilios. Nė velnio, nes pasąmonė gilesnė ir juodesnė net už pačias juodžiausias kosmoso skyles.

Joana Tirevičiūtė - Zumerienė, Jogos studijos vadovė

Į Psichologijos akademiją atėjau pasisemti praktinių žinių, kurių man reikėjo kaip vandens. Einant į studijas labiausiai nerimavau dėl to, kad reikės atsiskleisti, kalbėti apie asmeninius dalykus. Tačiau pamažu ši baimė atslūgo, kai pamačiau kaip atvirai gali kalbėti kiti. Kai peržengi šį barjerą tampa lengviau.

Natalija Boguševičienė, AB Swedbank, klientų vadybininkė

Kiekvienas mes gyvename savo pasaulyje, kurį suprantame ir interpretuojame skirtingai. Šiemet per Šv. Kalėdas mano gyvenime įvyko, man svarbi, netektis ir dėka studijų Psichologijos akademijoje aš ją pergyvenau lengviau. Pajaučiau, kad vidinė mano gyvenimo kokybė tapo geresnė. Dabar leidžiu sau daugiau nei prieš tai: lengviau pildau savo norus, su savo žinių bagažu lengviau ir drąsiau bendrauju su žmonėmis. Nebijau žengti žingsnio į priekį, esu nusiteikusi bandyti daryti ir žiūrėti kas bus, tapau laisvesnė, pastabesnė.

I

Idalija Šeštokaitė, ALL CAPS, UAB, Projektų grupės vadovė

„Gėriau“ visas žinias ir informaciją, kurią tik gaudavau. Laukdavau savaitgalių kaip vaikai laukia vasaros, nes po kieikvienos paskaitos „kažkas pajudėdavo“ tiek manyje, tiek apskritai žmonių/santykių pažinime. Viena didesnių pamokų, kurią išmokau studijuodama PA - aš nieko neprivalau daryti, nebent to noriu pati J

I

Dovilė Urmanavičienė, Energoefektas, UAB, Projektų vadovė

Studijų metu supratau, kad kiekvienas turime savo išgyvenimus ir vertinti bei keisti galime tik patys save. Iširusi santuoka, 6 mėn. dukrytė ant rankų ir namų kūrimas iš naujo pastūmėjo mane į šias studijas. Kurių metu atliktos užduotys ir išgyventi patyrimai buvo kažkas nepaprasto, kas padėjo man suprasti iš kur ir kodėl kyla mano problemos, kad tokia esu ne aš viena. Čia išmokau geriau girdėti, priimti, suprasti save pačią ir kitus. Pasikeisti, atgauti pasitikėjimą savimi ir aplinkiniu pasauliu. Suprasti, kad gyvenu dėl savęs, o ne dėl kitų, kad galiu užauginti laimingą ir savimi pasitikintį vaiką viena.

Gina Sirutavičiūtė, INVESTUOK LIETUVOJE, Personalo vadovė

Mokslai padeda tiek, kiek tu pats nori, kad tau jie padėtų. Ateidama į PA studijas labai norėjau suprasti kitų elgesį, išmokti jį kažkiek prognozuoti, bet studijoms prasidėjus supratau, kad pirmiausia reikia pradėti nuo savęs. Ir tik tada, kai pastebėsi tam tikrus niuansus savo elgesyje, emocijose, reakcijose galėsi pabandyti nuspėti kaip reaguos ir elgsis kiti. Supratau, kad visos emocijos, kurias mes jaučiame yra reikalingos.

Jolita Malinauskaitė, Kazimiero Simonavičiaus universitetas, Teisės fakulteto prodekanė

Ilgiausiai trunkantys santykiai, kiekvieno žmogaus gyvenime, yra santykiai su pačiu savimi, todėl man įdomiausia buvo geriau pažinti save. Galima sakyti, apskritai, susipažinti su savimi, savotiškai sugrįžti prie savo „DNR“ ir atradus vidinę ramybę pradėti gyventi laisvai!

Viačeslav Blaščiuk, AB „Orlen Lietuva“, Teisės departamento direktorius

Abejonių dėl studijų neturėjau. Čia randu atsakymus į klausimus, kuriuos kėliau tiek asmeninio, tiek darbinio gyvenimo srityse. Gaunu žinias, kurios  padeda suprasti kokias bendravimo klaidas darau ir kaip jas ištaisyti. Pamačiau kokie visi esame skirtingi ir kokiomis skirtingomis spalvomis matome tą pačią situaciją ir jos sprendimo būdus. Studijos patvirtino mano mintį, kad kiekvienas mūsų esame savo gyvenimo šeimininkai, o ne keleiviai kažkieno valdomame laive.

_

Dovilė Dovidavičiūtė, „DDB Vilnius“, Klientų aptarnavimo direktorė

Psichologija mane visada domino tiek asmeniškai, tiek kaip reklamos specialistę, tiek kaip žmogų, nuolat dirbantį komandoje su kitais. Jaučiau naujų žinių, naujų žmonių, naujos patirties poreikį. Džiaugiuosi, kad pasirinkau studijas - buvo labai įdomūs, turiningi dveji metai, kurių dėka išmokau geriau girdėti, suprasti ir priimti save pačią bei kitus. Drąsiau gyventi, daugiau svajoti, labiau mylėti save bei aplinkinius!

_

Inga Kuliešienė, UAB „ACME Valda“, juristė

Prieš studijas šiek tiek nerimavau, kad gausiu tik teorines žiinias, kurių praktiškai nepanaudosiu. Tačiau gavau ne tik žinias, bet ir įrankius, kurių pagalba, galiu keisti savo elgesį, reakcijas ir jų priežastis. Studijų metu labiau orentavausi į santykius šeimoje, todėl dabar esu supratingesnė, tolerantiškesnė tiek savo pačios, tiek mane supančių žmonių atžvilgiu.

Asta Kumpienė, TEO LT, AB, Verslo klientų aptarnavimo skyriaus Skolų ir apskaitos kontrolės grupės vadovė

Psichologijos akademijos studijų dėka į žmonių santykius ir į save pačią pradėjau žiūrėti paprasčiau: išmokau patylėti, išklausyti ir įsiklausyti. Kai susierzinu ar supykstu, klausiu savęs: kodėl mane tai žeidžia, kodėl man tai svarbu? Pradėjau kitaip žiūrėti į man nepatinkančius žmones, noriu juos labiau pažinti, surasti nors vieną jo savybę, kuri man patiktų. Nebekeliu lūkesčių, nes supratau, kad nepagrįsti lūkesčiai nuvilia, o netikėtumai džiugina. Vis dažniau pastebiu, kad nebijau išeiti iš savo komforto zonos. Dėl visų šių ir kitų, patirtų momentų jaučiu, kad atsirado daugiau pasitikėjimo savimi, lengviau bendrauju su kitais, viskas einasi paprasčiau, sklandžiau ir sėkmingiau.

Rimgaudas Baležentis, Lietuvos respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Vyr.specialistas - inžinierius

Tikėjau, kad žmogaus charakteris formuojasi visą gyvenimą, tačiau rašant kursinį darbą, skaičiau B. H. Lemme knygą "Suaugusiojo raida", kurioje autorė teigia, kad mūsų elgesį lemia vidiniai darbiniai modeliai, kurie susiformuoja priklausomai nuo mūsų turėtos patirties. Norint pakeisti šiuos vdinius modelius reikia įgyti naujos patirties. Supratau, kad naujos patirties gyvenime įgyti nėra lengva jeigu sukamės toje pačioje aplinkoje, bendraujame su tais pačiais žmonėmis. Psichologijos akademijoje užsiėmimų metu atliekant praktines užduotis įgijau naujos, teigiamos patirties, skatinančios naujus vidinius modelius, pradėjau labiau toleruoti man nepatinkančius žmones ir jų "netinkamą elgesį", kurį ėmiau vertinti, kaip mano, tam tikrų dalykų netoleravimo problemą, bet ne kito žmogaus problemą.

Darius Samuolis, „KG Group“, vykdomasis direktorius

Supratau, kad atėjo laikas sistemiškiau pažiūrėti į žmogiškus santykius, žmogaus suvokiamas galimybes, suprasti, kokie dalykai veda į priekį entuziastingus žmones ir neleidžia žmonėms su aiškiu potencialu pasiekti to, kas atrodytų lengvai pasiekiama.

Vadybos srityje santykiai su žmogumi, požiūris į save patį palikti šone tarsi savaime suvokiamas dalykas. Pabrėžiame įvairius procesus, rodiklius, valdymo ideologijas. Visa tai papildęs žmogaus, ypač sudėtingos sistemos, komponentu, vadybos elementus pamačiau visiškai kitoje šviesoje. Požiūrio išplėtimas leidžia parinkti tikslesnius sprendimus, ypač tokius, kur svarbus žmogaus, kaip asmenybės, dalyvavimas.

Suvokiau, kad yra dalykų, būdingų visiems, o juos išmokus mūsų gyvenimas tampa kitoks. Kalbu apie tokius iš pirmo žvilgsnio paprastus gebėjimus – gebėjimą klausytis, mokėjimą į save pažvelgti iš šalies, suprasti, kas daro žmones laimingus.

Supratus tai, gyvenimas tikrai tampa aiškesnis ir mažiau sudėtingas.

Livija Kontvainienė, advokatų kontora „Triniti“, referentė

Visada mėgau skaityti psichologijos temomis, savanoriavau teikdama emocinę paramą laiškais, tačiau savarankiškai perskaityta informacija buvo padrika, o patirtis, įgyta savanoriaujant, neturėjo pamato – jaučiau, kad šį tą žinau, girdėjau, bet negaliu tuo naudotis. Psichologijos akademija viską tvarkingai sudėliojo į lentynėles. Pradedu jausti, kad šia „surūšiuota“ informacija jau galiu sąmoningai pasiremti ir kartais net būti greitesnė už savo „karštas“ mintis.

Užsiėmimai – be galo skirtingi ir dėstomi skirtingų asmenybių. Juose visada atrandu ką nors asmeniško. Tada suvokiu, kaip ilgai iki to ėjau, ir pajuntu sunkiai nusakomą atradimo džiaugsmą. Kartais pasielgiu ne taip, kaip norėčiau, pasakau ne tai, ką turėjau omenyje. Pasvarstymai aplanko vėliau, tačiau kiekvienas apmąstymas, ką mano elgesys reiškia ir kokios jo priežastys, kitą kartą suveikia kaip mažas saugiklis.

O kitus suprasti galima tiek, kiek pažįsti pats save ir nebijai eiti gilyn.

Eglė Audronė Zulanienė, Limedika ir Gintarinė vaistinė  valdybos pirmininkė

Itin svarbu pakilti po pralaimėjimo, neprarandant entuziazmo ir noro bandyti kitaip. Kiekvienas galime keisti nepalankią situaciją, negaištant laiko ir energijos savigraužai. Žuvus vyrui, paveldėjau įmonę – teko palikti gydytojo darbą ir imtis verslo. Sprendimas buvo labai rizikingas, tačiau be jo nebūčiau pažinusi savęs. Kažin, ar būčiau išdrįsusi imtis projektų, kurie įtakoja dideles žmonių grupes. Studijos Psichologijos Akademijoje suteikė man pozityvumo, optimizmo, galimybę labiau pasitikėti savimi, būti sąžiningai savo sprendimuose, pamatyti ne žmogaus fasadą, o esmę. Supratau, kad visi esame netobuli, riboti praeities ir įsitikinimų, tačiau visi galime keistis.

Artūras Teišerskis, UAB „Ortopedijos projektai“, valdybos pirmininkas

Gyvename tarp žmonių – kartais panašių į mus, kartais labai skirtingų ir sunkiai suprantamų. Mane visada domino gilesnis žmonių suvokimas, tačiau atsitiktiniai straipsniai, seminarai, konferencijos teikia tik labai fragmentiškų žinių. Psichologijos akademijoje aš radau galimybę sistemiškai, nuosekliai ir nenuobodžiai užlopyti savo ankstesnių dviejų universitetų vadybinio ir inžinerinio išsilavinimo spragas. Man patinka eiti šiuo keliu, vis giliau suvokiant žmonių unikalumą. Galų gale – gera kas antrą savaitgalį praleisti su smalsiais ir pozityviais bendraminčiais!

Jūratė Dobrovolskytė, „CSC Baltic“, personalo specialistė

Šios studijos įtraukė mane taip, kad paskaitas pradėjau tapatinti su savo laisvalaikiu.

Mano „vidinis kritikas“, nuolat trukdęs siekti užsibrėžtų tikslų, tapo mano „draugu“. Pakeičiau savo požiūrį ir kasdien stengiuosi kurti gerą nuotaiką, nebeperimu kitų neigiamų emocijų, vis dažniau sugebu atpažinti psichologinius žaidimus ir į juos neįsivelti.

Esu personalo specialistė vienoje didžiausių Lietuvos informacinių technologijų bendrovių „CSC Baltic“, todėl kasdien mane supa daug skirtingų žmonių. Išmokau išklausyti darbuotojus, juos suprasti ir padėti jiems savarankiškai rasti sprendimus. Rengdama atrankas pritaikau įvairias technikas – klausinėjimo, klausymo, pasitikslinimo ir kt. Rašydama kursinį darbą atlikau įmonės darbuotojų motyvacijos tyrimą, kurio rezultatais pasidalijau su bendradarbiais. Diskusijos netilo visą savaitę. Dar ir dabar vadovai, kai susiduria su darbuotojų motyvavimo klausimais, cituoja mano tyrimo įžvalgas. Džiaugiuosi, kad galiu savo žiniomis dalytis su kitais.

Daumantas Mikučionis, Coffee Inn akcininkas ir rašytojas

Gebėjimas klausytis padeda būti... tiesiog geresniu, kur bebūčiau – šeimoje, darbe, ar žaidžiant tinklinį. Įprastose situacijose pradėjau išgirsti daugiau informacijos nei anksčiau, dėl to tiksliau jas vertinu ir į jas reaguoju. Jei mylima moteris tris kartus pakartoja kad ji tikrai nepyksta, dabar jau žinau (anksčiau tik įtariau) kad yra priešingai. Studijos man padėjo patikėti, kad tokio dalyko, kaip objektyvi tiesa, pasaulyje nėra – kiek žmonių, tiek požiūrių. Dėl to esu pakantesnis kitų nuomonei ir dažniau patikiu, kad oponentų požiūris yra nuoširdus įsitikinimas, o ne derybų poza. Perdėtai triukšmingame mūsų amžiuje, išgirsti tai, kas nepasakyta, – sėkmingų santykių paslaptis. Išmokimas išgirsti kitą man reiškia daugiau meilės namie ir daugiau sėkmės darbe.

Jurgita Veličkienė, dirbusi finansų vadove kompanijoje Eckes-Granini Lietuva

Akademijoje išmokau bet kokioje  sudėtingoje ir sunkioje situacijoje  atrasti teigiamą pusę. Kiekvienas galime rinktis, kaip žvelgti į įvykį.  Nuo to priklausys mūsų elgesys ir  jausmai. Pavyzdžiui, vaikų paauglystės laikotarpis - galiu priimti jį kaip varginantį, keliantį rūpesčių  periodą. Tačiau renkuosi į tai žvelgti pozityviai - kaip į galimybę padėti atsiskleisti jaunam žmogui, išmokti savarankiškai priimti sprendimus, įvertinti pasirinkimų pasekmes.  Pastarasis požiūris keičia ir mano elgesį, atsiranda daugiau noro klausytis, suprasti, skatinti jaunuolius pačius analizuoti situacijas, pasidžiaugti jų gebėjimais. Studijos man padėjo atverti akis - pamačiau, koks žmogus yra kūrybiškas dėliodamas savo ir pasaulio vaizdą. Psichologijos akademija buvo viena vertingiausių dovanų, kurią sau pasidovanojau. Ją išpakavau su džiaugsmu ir nerimu. Bet svarbiausia – šia dovana noriu naudotis kasdien, nes ji suteikia  daugiau gyvenimo spalvų.

Airida Čepulienė, „Coffee Box“ vadovė

„Gyvenime nieko nėra svarbiau už gebėjimą efektyviai bendrauti“, - sakė Gerald R. Ford.

Nuoširdus ir atviras bendravimas, ypač asmeniniuose santykiuose, man yra didelė vertybė. Mėgstu bendrauti, tačiau neišvengiau nesusipratimų, privertusių stabtelėti ir pažvelgti į mano pačios santykių ypatumus. Siekdama efektyvaus bendravimo, aiškiai supratau, kad svarbu išmokti klausytis kito žmogaus taip, kad išgirsčiau ir suprasčiau, ką jis nori pasakyti. Tačiau ne viskas taip paprasta kaip atrodo. Asmeniniuose santykiuose dažnai neužtenka išgirsti ir suprasti pasakytų žodžių prasmę, gana dažnai tiesa slypi emocijose, todėl svarbu pajausti tai, kas nepasakyta. Psichologijos akademijos studiju metu gavau tai, ko man reikėjo. Bendraudama pradėjau vengti išankstinių nuostatų, stereotipų, įpratau skatinti žmones kalbėti, išmokau užduoti atvirus, neutralius klausimus, atspindėti jausmus. Todėl pradėjau geriau suprasti artimus žmones bei priimti juos tokius, kokie yra. Jaučiu, kad taip suteikiu jiems galimybę parodyti savo stiprybes. Pradėjau geriau suprasti ir savo poreikius bei atviriau kalbėti apie savo jausmus.

Eva Ignatovič, Vaikų laikinosios globos namų "Atsigręžk į vaikus" projektų koordinatorė

Paskaita apie kūrybiškumą apvertė mano gyvenimą aukštyn kojomis. Ėmiau viena po kitos įgyvendinti savo svajones nebelaukdama kol tam susiklostys palankiausios aplinkybės. Aš  pakeičiau veiklą, išsikrausčiau gyventi prie jūros ir po diplomų teikimo išeinu Šv. Jokūbo keliu kuriame tikiuosi dar geriau save pažinti. Ir tai tik pradžia! Nors viską, kas vyksta mano gyvenime aš darau pati, man tai vis tiek atrodo kaip tikri stebuklai. O didžiausias stebuklas yra tai, jog aš pradėjau tikėti, kad viskas yra įmanoma. Aš esu savo gyvenimo valdovė ir pati galiu kurti stebuklus :)

Asta Drungilienė, Klaipėdos banga direktorė

Kažkur girdėjau liūdną istoriją apie veidrodinę pilį, į kurią užklydo smalsus šunelis. Pilyje viskas buvo iš veidrodžių - grindys, sienos, lubos. Šuo iš pradžių apstulbo, išvydęs tokią daugybę savo gentainių. Nors jie neatrodė agresyviai nusiteikę, keturkojis dėl viso pikto iššiepė dantis. Daugybė šunų aplinkui taip pat parodė iltis. Šunelis persigando ir garsiai lodamas puolė į kovą. Ryte žmonės rado jį negyvą, gulintį tuščioje menėje...

Gyvenimiškos pamokos anksčiau ar vėliau kiekvieną bent kiek mąstantį žmogų priverčia stabtelėti ir į pasaulį pažvelgti kaip į savo paties veidrodį. Į Psichologijos akademiją ir atėjau ieškodama tų „veidrodžių specialistų". Ir po metų studijų galiu pasidžiaugti - radau. Kiekviena sesija priverčia pažvelgti į save vis kitu kampu, pamatyti vis kitokį atspindį: tai jungiškojo šešėlio grimasą, tai įsižeidusio vaiko akis, tai į „karštų minčių" voratinklį pakliuvusios musės blaškymąsi. O tada gali tam atspindžiui šyptelėti - ir veidrodinė pasaulio sistema netrunka atsilyginti saulės zuikučiais - mažais kasdienybės stebuklais. Vidinės ramybės akimirkos, įdomus susitikimas, tyla su artimu žmogumi, lietaus lašeliai ant stiklo, vykęs kolegos pokštas - tokių akimirkų netrūko ir anksčiau, bet jų turbūt neįvertindavau. Andrius Mamontovas dainuoja: „Kaip žiūri, taip ir matai."  Psichologijos akademijoje tai ir darom - mokomės žiūrėti taip, kad iš tiesų matytumėm. Ir man tas žvilgsnis patinka.

Marius Juknevičius, Technologijų ir inovacijų centras generalinis direktorius

Mano gyvenimas pilnas įvairiausių nuostabių dalykų, ir tikrai kai kuriuos iš jų galėčiau susieti su studijomis. Visu pirma pasidariau mažesnis karštakošis, nes įsisąmoninau, kad aplinkui pilna kitų karštakošių - stebuklingai išmokau analizuoti save ir aplinkinius. Kokybiškai pasikeitė bendravimas su vaikais. Anksčiau buvau stiprus Tėvas, dabar supratau, kad esame visi lygus, ir turime suprasti vieni kitus. Na, ir nebepamenu, kada pykausi su žmona... Kartą net juokais pakalbėjom, kad lyg  ir pasiilgstame tų barnių?:)

Vilija Malinauskaitė, Intelligent Creation kūrybos direktorė

Pasikeitimai - keli. Niekad nemėgusi tapyti gėlių pastaruosius metus tik jas ir tepaišau,  O santykiai su aplink mane esančiais žmonėmis ėmė tapti „be mazgelių" :)

Mano sapnų motyvai pradėjo keistis maždaug po pusmečio mokymosi Psichologijos akademijoje. Ėmiau sapnuose rasti garderobe naujų suknelių ir keliauti namo :) Tai, matyt, reikštų, kad tai, ką sužinau ir darau akademijoje, keičia vidines mano asmenybės struktūras. Pati pastebėjau, kad tapau atidesnė žmonėms, su kuriais bendrauju, tapau mažiau kategoriška, supratusi, kad klausytis yra kur kas įdomiau nei kalbėti, ir kad kiekvienas požiūris, net ir labai skirtingas nei mano, vertas dėmesio ir pagarbos. Ir tai, be abejo, dėstytojų, dirbančių Psichologijos akademijoje, nuopelnas. Ačiū jiems.

Indrė Kavoliūnienė, M.Romerio universiteto Konstitucinės teisės katedros lektorė

Kuo nuoširdžiausiai galiu pasakyti, kad studijos Psichologijos akademijoje išpildė mano lūkesčius su kaupu. Nesitikėjau, kad psichologija iš tiesų gali TAIP keisti gyvenimą, požiūrį į save, į kitus. Studijų dėka gavau labai daug, atsivėrė akys, praskaidrėjo siela. Pradėjau geriau suprasti savo ir kitų poreikius, jausmus, labiau į juos įsiklausyti, išgirsti kūno siunčiamus signalus, įgyjau nepalyginamai daugiau tolerancijos, tapau atviresnė, nuoširdesnė sau ir kitiems. Studijų metu gavau ne tik daug psichologinių žinių, tačiau sužavėjo ir pats mokymo formatas, t.y. visų dėstomų teorijų "perleidimas per save", taip įgyjant neįkainojamos asmeninės patirties savęs pažinimo procese. Supratau, kad pažinti save - daug pastangų, drąsos, nuoširdumo ir atvirumo sau bei kitiems reikalaujantis darbas. Tai procesas be pabaigos, kurio galima mokytis visą gyvenimą.

Akademija suteikė unikalią galimybę betarpiškai bendrauti ir mokytis iš neeilinių asmenybių - žinomiausių Lietuvos psichologų, psichoterapeutų, neginčijamų savo srities specialistų. Tai neįkainojama patirtis.

Įgytos psichologinės žinios praverčia absoliučiai visose gyvenimo srityse: ne tik santykiuose šeimoje, bendravime su vyru, vaiku, tėvais, draugais, tačiau ir darbinėje veikloje, įvairiose visuomeninėse sferose.

Per pastaruosius metus iš tiesų jaučiuosi gerokai pasikeitusi, daug dalykų pradėjau daryti sąmoningai, daugelis neįsisąmonintų automatinių reakcijų į įvairias gyvenimo situacijas pasikeitė į sąmoningas, įsisąmonintas, pasirinktas. Gera suprasti, kad pats esi atsakingas už savo gyvenimą ir kaip gyvensi, ar jausiesi laimingas toks, koks esi ir ką darai, priklauso tik nuo tavęs ir tavo požiūrio į save, į kitus ir į patį gyvenimą. Taigi akademija padėjo pasirinkti gyventi sąmoningesnį, sveikesnį ir laimingesnį gyvenimą."

Diana Brašiškienė

Anot Mažojo Princo, "...O juk tai, ko jie ieško, būtų galima rasti vienoje rožėje ar gurkšnyje vandens... Bet akys aklos. Reikia ieškoti širdimi." Didelis stebuklas, kai pradedi tai suprasti...

Paulius Paršeliūnas, UAB „Acme Baltija“ direktorius

Jei nori būti laimingas ir sėkmingai vadovauti įmonei, turi gerai pažinti save ir supančius žmones. Kai suvoki, kas vyksta tavo viduje, daug lengviau įvertini aplinką ir priimi teisingus sprendimus.

Esame labai skirtingi ir pasaulį matome per savo prizmę. Jei manai, kad pasaulyje yra viena tiesa, vargu ar suprasi kitus ir pasaulį... Psichologijos studijos stipriai praplėtė akiratį, į daugelį dalykų pradėjau žvelgti kitomis akimis – plačiau, nestandartiškai – ir pamačiau, kokių didelių galimybių dėl to atsiveria man ir verslui. Studijos akademijoje yra puiki galimybė pabendrauti su įdomiais ir skirtingais žmonėmis, pasidalyti patirtimi, susirasti draugų ir bendraminčių. Tai ne tik nauja patirtis, žinios, bet ir puikus laiko praleidimas bei atgaiva širdžiai po įtemptų darbų maratono. Pažink save, pažink kitus ir džiaukis gyvenimu kiekvieną dieną!

Gintaras Šeputis

Jei nori pakeisti pasaulį, pradėk nuo savęs. Šie Mahatmos Gandžio žodžiai galėtų būti puikus „Psichologijos akademijos“ šūkis. Neslėpdamas galiu pasakyti, kad eidamas studijuoti psichologijos tikėjausi visko, bet ne to, kad į mane atsuks veidrodį. Savistaba ir savianalizė palaikoma puikių dėstytojų, profesorių davė naudos. Tai jaučiu ir aš pats, ir aplinkiniai. Įvairiapusės psichologijos teorijų studijos suteikė galimybę peržiūrėti ir kokybiškai atnaujinti tokias darbo sritis kaip komunikacija, motyvacija, konfliktai, darbuotojų samda, darbas vartotojais ir t. t. Ne mažiau svarbus aspektas yra tas, kad įgijau studijų draugų, su kuriais galiu būti maksimaliai atviras. O tai šiais laikas yra didelė vertybė.

Margarita Butkienė

Visą gyvenimą man buvo įdomu, kodėl vieniems viskas sekasi, kad ir kokios veiklos jie imtųsi, o kitiems – po vieno juodo gyvenimo ruožo ateina kitas… Kodėl vienąkart tas pats žmogus į pastabą reaguoju ramiai, o kitąkart užsiplieskia? Kodėl vieni yra nepataisomi optimistai, nepraranda ūpo net netekę darbo, kabinasi į gyvenimą, ieško galimybių, teigia pozityvumą, o kiti – amžini bambekliai, nors jiems, rodos, tik gulbės pieno betrūksta. Kodėl žmonės taip skirtingai „padaryti“?

Psichologijos akademijoje nusprendžiau mokytis, kad „neužsisukčiau“ viename rate: darbas – namai. Baigusi šias studijas žadu ir vėl mokytis, šįkart tikriausiai tapybos. Manau, kad amžius mokslams nieko nereiškia: kol žmogaus smegenys kruta, tol jis jaunas. Girdėjau apie žemaitį, kuris išėjęs į pensiją, ėmė mokytis groti bosine gitara! Tas, kas teigia, jog jau viską žino, mano manymu, yra negyvas.

Rolandas Savickas, UAB „Plastima“ direktorius

Lengviausia nieko nedaryti ir nesidomėti. Šiose studijose atradau daug naujų dalykų ir patyriau, kad pažinti save nėra lengvas kelias. Vis dėlto, tvirtai žengiant šiuo keliu, tapo paprasčiau gyventi. Psichologijos akademijos studijose gauname įvairių psichologijos krypčių pagrindus, todėl pats pasirinkau tai, kas man labiausiai tinka, ką galiu pritaikyti. Manau, kad žmogus turi eiti savęs pažinimo, o ne tobulėjimo keliu. Atradus save, lengviau surasti savo vietą gyvenime. Tai galima pasiekti tik turint plačią, skaidrią sąmonę.

Vida Pilkauskienė

Šiandieniniame verslo pasaulyje kiekvienam tenka atsidurti kovos sūkuryje, todėl būtinas geras psichologinis pasirengimas. „Psichologijos akademija“ – ne tik greitas ir lengvas būdas jį įgyti, bet ir vieta, kur aš nebijau klysti. Profesionalių dėstytojų bei draugiškų bendramokslių dėka galiu save labiau pažinti, įvertinti bei tobulėti ir keistis. Varomoji jėga ir neprilygstama nauda, kurią gaunu iš „Psichologijos akademijos“, yra žinios. Jos leidžia išsirinkti ne vieną, o dešimtis metodų ir juos praktiškai išbandyti per užsiėmimus. Atradau daug veiksmingų „receptų“, kaip paprasčiau ir geriau „susitarti“ su savimi bei neprarasti pusiausvyros bendraujant su kitais. Žinau, šios studijos – mano sėkmės potencialas. Sunku žodžiais išsakyti jų naudą ir perteikti gautus įspūdžius, tiesiog linkiu tą patirti kiekvienam, būnant čia – „Psichologijos akademijos“ auditorijoje.

Dalia Foigt–Norvaišienė advokatė, advokatų kontoros „Foigt ir partneriai/Regija Borenius“ seniūnė, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto docentė, teisės mokslų daktarė

Savo pasirinkimą mokytis „Psichologijos akademijoje“ laikau sėkmingu. Mokoma labai praktiškų ir gyvenimiškų dalykų. Kol kas didžiausias mano „atradimas“ tas, kad aš labai menkai pažįstu save, tad tam dabar skiriu daugiausia dėmesio. Dar supratau, kad nepakankamai tiksliai suvokiu kitų žmonių perduodamą informaciją, ypač jausmus. Manau, kad šie ir kiti „atradimai“ man padės elgtis taip, kad man pačiai ir aplinkiniams bus lengviau, aiškiau ir šilčiau. „Psichologijos akademijos“ dėstytojai – nuoširdūs, atviri, rūpestingi bei pagarbūs. Visai tikėtina, kad baigusi 4 semestrų kursą, užsimanysiu jį vėl kartoti, nes mokytis Akademijoje dar ir labai smagu!

Miglė Azbainienė, UAB „Baltisches Haus“ nuomos vadybininkė

Akademijos nauda labai subtili. Pradėjau geriau matyti ir girdėti, tačiau tai nesusiję su klausos ar regos pagerėjimu. Tiesiog pamačiau ir išgirdau tai, ko ankščiau nenorėjau matyti, girdėti. Liūdna ir kartu naudinga buvo suvokti, kad tikėjausi suprasti kitus žmones, menkai pažinodama pati save. Ačiū.

Beata Fedorcovienė, AB „Swedbank“ biuro administravimo skyriaus vadovė

Į Psichologijos akademiją atėjau vedama noro pažinti psichologiją kaip mokslą ir pagilinti su darbu susijusias žinias, patobulinti vadovavimo įgūdžius. Šiandien galiu drąsiai teigti, kad mano lūkesčiai viršyti kelis kartus. Studijos suteikė galimybę ne tik pažinti šį mokslą, bet ir save pačią bei mane supančius žmones. Praktiniuose užsiėmimuose įgyta patirtis man davė atsakymus į klausimus „kodėl“, todėl jaučiuosi tvirtesnė ir galiu ištverti bet kokį „kaip“.

Psichologijos akademija davė vieną vertingiausių dovanų – suvokimą, kad žmonės yra unikalūs, skirtingi ir savaip įdomūs, kai juos atrandi. Be gautų žinių ir atradimų, išsinešiu į gyvenimą ir draugystę su sutiktais bendraminčiais.

Šios studijos nespalvotą pasaulį nudažo vaivorykštės spalvomis, išmokstama gyventi ir jausti, o ne tiesiog būti.

Natalja Geršanova, UAB „Tele 3“ finansų direktorė

Norėčiau įspėti kiekvieną būsimą Psichologijos Akademijos klausytoją - šios studijos gali sukelti priklausomybę. Apie tai patarčiau susimąstyti prieš priimant sprendimą čia mokytis. Mano patirtis būtent tokia. Atėjau į Akademiją prieš tris metus, siekdama geriau pažinti save bei kitus, ir nebegaliu sustoti – kuo toliau, tuo labiau noriu suprasti savo vidinį pasaulį, jausmus, emocijas, mintis, poelgius, jų priežastis bei pasekmes, poveikį aplinkiniams. Įgytos žinios padeda man siekti harmonijos santykiuose su savimi ir pasauliu, kurti pilnavertį prasmingą gyvenimą.