Žmogaus branda gali būti matuojama laisvės pojūčiu PDF Spausdinti E-Mail
Žmogaus branda gali būti matuojama laisvės pojūčiu

Lietuvos rytas/ Gyvenimo būdas/ 2015 05 28

Laisvė jausti – tai įjungti pačią svarbiausią mūsų signalinę sistemą, jausmų ir emocijų, kurios yra tarsi asmeninis mums tinkančio gyvenimo gidas, nemeluojantis, nepataikaujantis, kasdien esantis su mumis. Emocijos išties yra karališkas kelias į savęs pažinimą ir laimę, nes nuolat informuoja, kaip arti savo giluminių lūkesčių esame. Tačiau kartu tai – gąsdinantis, nejaukus kelias, verčiantis sąžiningai pažvelgti į save. Visą straipsnį perskaityti galite čia.


 
Psichologijos studijos atveria pasaulį PDF Spausdinti E-Mail
Psichologijos studijos atveria pasaulį

Lietuvos rytas/ Stilius/2016 05 10

Kartais girdime sakant: gyvenimas nuobodus. Juk tai mes gyvename nedžiuginantį gyvenimą. Kasdien! Apverčiame pasaulį aukštyn kojomis ir, tarsi to būtų negana, įtikime tokiu vaizdu. Nesuprasdami savo jausmų perduodamos žinutės kaltiname pasaulį, kuris niekuo dėtas, kad toliau darome tai, kas mums netinka. Kaip atsitinka, kad prarandame ryšį su savimi? Kiekvienas turi savą istoriją: vienus kas nors išmokė, kad tai, ką jaučia, nesvarbu, kiti patys, turėdami tam tikrų tikslų ar įsipareigojimų, užsiaugino storą psichologinę odą ir išmoko nepastebėti savęs, o kartu ir kitų. visą straipsnį perskaityti galite čia


 
Vyriškumo (R)evoliucija PDF Spausdinti E-Mail

Vyriškumo (R)evoliucija

Psichologija Tau/ 2015 liepa/rugpjūtis

Moterys dažniausiai jaučiasi moterimis, nors ir pastebi niuansus: "esu griežtoka", "esu trapi", "seniai nesijaučiau moterimi". Tačiau visa tai sakoma be jokios gėdos, tarsi moteriška tapatybė pagal nutylėjimą būtų stipri ir savaime suprantama. O štai vyrams yra kitaip. "Moteriškumo mokykla" - tai tiesiog pramoginis klubas. O kai sakoma "Vyriškumo mokykla" - reikalas rimtas. Kodėl? Apie tai galite perskaityti straipsnyje "Vyriškumo (R)evoliucija". Visą straipsnį galite perskaityti čia.


 
Santykių greitoji pagalba - atsiprašmas PDF Spausdinti E-Mail

Santykių greitoji pagalba - atsiprašmas

Psichologija Tau/ 2015 kovas/balandis

Atsiprašymas – ne tik trumpas „atsiprašau“, „apgailestauju“, „gailiuosi“, bet ir atsakomybės prisiėmimas, nuoširdus apgailestavimas, siūlymas atlyginti žalą ir išsamus situacijos paaiškinimas. Nuoširdūs atsiprašymai turi didžiulę jėgą: jais galima sumažinti priešiškumo jausmą, sulaukti atleidimo, atkurti sugadintus santykius. Tačiau atsiprašyti ne visada lengva. Kartais sunku prisipažinti, kad esame kalti, pasielgėme netinkamai, nes visi iki ausų esame apsiginklavę gynybiniais mechanizmais, saugančiais mus net nuo minties, kad galėjome suklysti. Kur dar baimė pasijusti pažeidžiamiems – o jei atsiprašymo nepriims ir atstums? Juk pats atsiprašymas neužtikrina atleidimo, kad ir koks nuoširdus jis būtų. Straipsnį perskaityti galite čia .

 
Tvoros yra mūsų galvose PDF Spausdinti E-Mail

Tvoros yra mūsų galvose

Lietuvos rytas/Gyvenimo būdas/ 2015 03 30

Knygų lentynos lūžta nuo leidinių apie saviugdą ir laimingo gyvenimo paieškas, o interneto erdvėje vos ne kasdien prisistato naujas laimingo gyvenimo mokytojas, pasirengęs nuvesti jus kaip Alisą į Stebuklų šalį. Mes visi norime būti laimingi. Todėl visus vilioja išganingas patarimas, kaip tapti laimingesniems ir gyventi visavertį gyvenimą. Tačiau recemtą kiekvienas turi atrasti pats. Straipsnį perskaityti galite čia.

 
Kas daro žmogų patrauklų? PDF Spausdinti E-Mail

Kas daro žmogų patrauklų?

Lietuvos rytas/ Stilius/ 2015 05 12

Dažnai stebimės – fiziškai tobulas kūnas ir išpuoselėta apranga, tačiau žmogus netraukia, tarsi būtų marmurinė statula.   Būna ir priešingai – išvaizda tragiška, tačiau veido išraiška, žvilgsnis traukia lyg magnetas. Straipsnį galite skaityti čia.

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 Sekantis > Paskutinis >>

Puslapis 2 iš 4