Streso valdymas naudojant VR

Psichologijos akademija ir Žmogaus studijų centras įgyvendina unikalų “Streso klinikos” tyrimą, kuriuo metu, tyrinėjant streso poveikį žmogaus organizmui, siekiama sukurti mokslų grįstą virtualioje realybėje (VR) veikiantį įrankį, leisiantį asmenims per trumpą laiką atsiplaiduoti ir sumažinti patiriamo streso poveikį.

“Streso klinikos” tyrimą iš viso sudaro trys pagrindiniai etapai. Pirmųjų dviejų etapų metu buvo nagrinėjama kaip keičiasi momentinės žmonių fiziologinės reakcijos (kvėpavimo dažnis, širdies rimtas, odos galvaninė reakcija) bei hormoninė pusiausvyra (streso hormono kortiziolio išsiskyrimas)  taikant skirtingas atsipalaidavimo technikas virtualioje realybėje. Tyrimas parodė, kad efektyviausiai veikianti yra kvėpavimo reguliavimo technika, taikant kurią statistiškai reikšmingai sumažėdavo streso hormono kortizolio lygis bei buvo fiksuojami su atsipalaidavimu susiję organizmo fiziologiniai pokyčiai.

Nuoširdžiai dėkojame visiems Psichologijos akademijos studentams prisijungusiems prie tyrimo pirmuosiuose dvejuose etapuose ir KVIEČIAME dalyvvauti trečiame tyrimo etape. Jo metu tirsime ilgalaikį atsipalaidavimo virtualioje realybėje poveikį streso lygio mažėjimui: tyrimo dalyvius kviesime  išbandyti atsipalaidavimo pratimus virtualios realybės terpėje, fiksuosime fiziologines reakcijas, o taip pat, pritaikysime unikalų bei retą sukaupto streso nustatymo iš plaukų sruogos metodą.

Kiekvienas dalyvis, įsipareigojęs penkis kartus atvykti į tyrimo sesijas, galės ne tik visiškai nemokamai išbandyti bei virtualios realybės pagalba išmokti efektyvių streso valdymo technikų leisiančių  efektyviai sumažinti kasdien patiriamo streso lygį, bet ir gauti objektyvų patiriamo ilgalaikio streso lygio įvertinimą.

Visus norinčius dalyvauti tyrime kviečiame registruotis el. paštu virginija@humanstudy.lt arba office@humanstudy.lt bei telefonu (8 5) 262 76 71.