Apie PA klubą
2009 metų birželio mėn. 20 dieną buvę ir esami “Psichologijos akademijos” studentai susibūrė ir įkūrė “Psichologijos akademijos klubą”.
Klubo misija – skleisti ir plėsti psichologijos žinias bei prisidėti prie pozityvios atmosferos Lietuvoje formavimo.
Klubo pagrindiniai veiklos tikslai:
- Pagilinti žinias apie įdomias psichologijos taikymo sritis ir naujausius psichologijos laimėjimus.
- Realizuoti dialogo ir nuolatinio mokymosi principą, kad dalyviai ir kviesti profesionalai galėtų efektyviai diskutuoti aktualia tema ir rasti naujus sprendimus sau aktualiose srityse.
- Dalintis klubo narių patirtimi apie psichologijos taikymo praktiką ir metodus.
- Atlikti visuomeninę misiją – formuoti psichologiškai pagrįstą ir konstruktyvų visuomenės požiūrį į svarbius Lietuvai klausimus pasinaudojat masinės informacijos priemonėmis (tame tarpe žurnalu „Psichologija Tau“), organizuojant tikslinius renginius, atliekant tyrimus, viešus seminarus visuomenei ir kt.
Per Psichologijos akademijos gyvavimo metus jau įvyko daugiau nei 30 renginių, kuriuose mes aptarėme ir patyrėme mums svarbius dalykus, nemažą laiko dalį skirdami gilesniam savęs ir kitų pažinimui, vidinės darnos ir darnos su „išoriniu“ pasauliu paieškoms, mokymuisi kurti tikrus santykius su kitais žmonėmis, pozityvumo stiprinimui. Kūrėme savo gyvenimo pasakas ir rašėme savo gyvenimo knygas, buvome savo kolegų „šešėliais“, išbandėme „karštą kėdę“ (ir ne kartą, nes nuolat atsiranda norinčių pabandyti ar pakartoti šį patyrimą), juoko jogą ir tylos grupę, netgi molio terapiją… Taip pat nagrinėjome meilės psichologiją (kaipgi be meilės!), įtakos psichologiją painiuose verslo ir politikos labirintuose, finansinių sprendimų racionalius bei emocinius aspektus ir dar daug kitų temų…
Visada esame pasiruošę naujiems patyrimams ir įžvalgoms, bei kviečiame prisijungti daugiau bendraminčių.
Klubo nariais gali tapti buvę ir esami “Psichologijos akademijos” studentai bei dėstytojai. Laukiame jūsų – junkitės į bendraminčių komandą!
Klubo susitikimai vyksta nuo 17 val. ketvirtadieniais 1 kartą per mėnesį.
Numatomi artimiausi PA klubo susitikimai:
2020-10-22; tema: “Ką reiškia išgyventi (covid-19) katastrofą”
2020-11-26; tema: “Pažintis su judesio ir meno teapija”
2020-12-17; tema: “Metų įprasminimas ir naujos vizijos kūrybinių dirbtuvių formatu”
Platesnės informacijos apie klubo veiklą ir narystę jame teirautis:
Justinas Burokas, Psichologijos akademijos mokymo komiteto narys, Žmogaus studijų centro partneris
Tel. (8 5) 262 67 63
justinas@humanstudy.lt
ĮVYKĘ PA KLUBO SUSITIKIMAI
Skirtybės ir vienybės: asmenybių tipologija (2020 m. vasaris)
Šis klubo susitikimas buvo skirtas gilesniam savo asmenybės pažinimui. Dalyviai susipažino su skirtingomis asmenybių tipologijomis ir vieną jų išbandė patys. Klubo susitikimo metu nagrinėjome, koks elgesys yra būdingas skirtingiems asmenybių tipas ir kaip tuo galime pasinaudoti asmeniniame ir darbiniame gyvenime.
Smegenų veiklos efektyvumas (2020 m. sausis)
Psichologijos akademijos klube savo įžvalgomis apie žmogaus smegenų veiklos efektyvumą dalinosi neuromokslininkė dr. Urtė Neniškytė. Kartu su Urte diskutavome apie tai, kas lemią veiklos efektyvumą, kaip galime pasinaudoti visu smegenų potencialu, kokia yra smegenų vystymosi raida, kada išsiskira “laimės” hormonai ir daug kitų aktualu temu.
Metų apžvalga ir įprasminimas (2019 m. gruodis)
Paskutiniame 2019 m. PA klubo susitikime kiekvienas apžvelgėme metus ir parengėme asmenines metines ataskaitas įprasmindami svarbiausius įvykius, atradimus, tobulėjimo sferas.
Mikrobiota (žarnyno mikroorganizmai) ir smegenų veikla (2019 m. lapkritis)
Psichologijos akademijos klube viešėjo VU Gyvybės mokslų centro mokslininkas dr. Aurelijus Burokas, kuris pristatė naujausius pasaulinius atradimus atliktus tyrėjant žaryno mikroorganizmų ir smegenų veiklos sąsajas bei pasidalino savo unikalia patirtimi dirbant šioje srityje.
Toksiškas pozityvumas (2019 m. spalis)
Kada pozityvus mąstymas tampa toksišku? Kokia yra nuolat nešiojamos šypsenos kaina? Ar visada turime atskleisti ir rodyti savo tikrąsias emocijas? Šiais ir kitais su toksišku pozityvumu susijusiais klausimais PA klubo susitikime diskutavome su socialinių mokslu daktare, grupės santykių specialiste Rūta Klimašauskiene. Temą nagrinėjome ne tik diskusijuose, bet ir per patyrimą – kiekvienas, gavę įvairaspalvių dažų, vaizdavome ir liejome savo emocijas. Išsinešėme ir asmeninių įžvalgų, ir dailių piešinių.
Emocinis valgymas, gerimas ir apsipirkinėjimas (2019 m. rugsėjis)
Rugsėjo mėnesio PA klubo susitikime kalbėjome apie ypatingus emocijų (ne)valdymo būdus: emocinį valgymą, gėrimą ir apsipirkinėjimą. Šią temą pristatė Psichologijos akademijos absolventė, kūrybininkė, komunikacijos konsultantė ir, kaip ji pati sako, “profesionali emocijų valgytoja” Justė Gvazdikaitė. Susitikimo metu nagrinėjome kaip formuojasi ydingi įpročiai, kaip juos atpažinti, kokią žalą (ir, beje, naudą) jie neša žmogui ir ką galima padaryti, kad atsisakytume mus kankinančių įpročių. Ačiū Justei už pasidalinimą ne tik aktualiomis žiniomis, bet ir asmenine patirtimi.
Streso valdymas (2019 m. gegužė)
Paskutinio šio sezono PA klubo susitikimo metu susipažinome su Žmogaus studijų centro streso valdymo laboratorija ir išbandėme streso valdymo technikas pasitelkiant virutalią realybę. Streso laboratorijoje taip pat daugiau paanalizavome streso fiziologiją, patiriamo streso valdymo principus ir šiuolaikines technologijas padedančias objektyviai pamatuoti kaip mums sekasi valdyti stresą.
Žaidimai, kuriuos žaidžia žmonės ir gyvenimo scenarijai (2019 m. balandis)
Psichologiniai žaidimai – tai ne tik populiari psichologinė koncepcija, kurią pasauliui pristatė transakcinės analizės pradininkas E. Berne, bet ir praktinis įrankis, leidžiantis geriau suprasti žmonių elgesio dėsningumus. Klubo susitikimo metu buvo nagrinėjami populiariausi žmonių žaidžiami žaidimai, jų priežastys bei teikiama “nauda”. Klubo nariai dalijosi įžvalgomis apie savo gyvenimo žaidimus bei būdus jų išvengti. Taip pat buvo aptarta, kaip psichologiniai žaidimai siejasi su žmonių prisiimtais Gelbėtojo, Aukos bei Persekiotojo vaidmenimis ir gyvenimo scenarijais. Susitikimą vedė Psichologijos akademijos dėstytojas Justinas Burokas.
Mindfulness praktikos bei jų svarba (2019 m. kovas)
Klube svečiavosi psichologas, kygos „Staigmena gyventi. Mindfulness pradžiamokslis“ autorius, minfulness ekspertas Paulius Rakštikas. Susitikimo metu Paulius dalinosi įžvalgomis apie pasaulyje vis labiau populiarėjančią mindfulness filosofiją, jos naudą bei praktinį taikymą. Kartu, klubiečiai išbandė Pauliaus vedamas mindfulness praktikas leidusias kiekvienam „čia ir dabar“ patirti, ką reiškia būti sąmoningai dėmesingu.
Butano „laimės ekonomika“ (2019 m. vasaris)
Klube įvyko susitikimas ir diskusija su keliautoju, verslo knygų leidėju, simboliu archeologu Dariumi Radkevičiumi. Susitikimo metu buvo diskutuojama kaip mes suprantame laime? Ar tai trumpalaikė būsena, o gal įmanoma būti nuolatos laimingu? Kuo skiriasi vakarietiškas ir Himalajų gyventojų laimės suvokimas? Kaip paaiškinti paradoksą, kad Vilnius eilę metų tyrimų pripažįstamas laimingiausia Europos sostine, o Lietuva – viena nelaimingiausiu šalių? Ir, svarbiausia, ko galime pasimokyti iš Butano „laimės ekonomikos“ ir verta matuoti šalies GNH (Gross National Hapiness).
Grįžtamojo ryšio svarba ir jo teikimo principai (2019 m. sausis)
Buvusi ilgametė PA klubo prezidentė Ligita Šaltiene šįkart atvyko į klubą pristatydama grįžtamojo ryšio temą. Ligita dalinosi savo įžvalgomis kuo svarbus grįžtamasis ryšys, kokios yra pagrindinės „rizikos“ teikiant grįžtamąjį ryšį ir kaip jį tinkamai suteikti ne tik darbe, bet ir šeimoje ar kitoje ne „darbinėje“ aplinkoje. Susitikimo metu klubo nariams ir patiems teko išbandyti, ką reiškia duoti bei gauti grįžtamąjį ryšį iš tau svarbaus žmogaus. Patyrimas buvo įdomus.
Storytelling (2018 m. gruodis)
Kaip faktus, paversti istorija? Kaip papasakoti istorija, kuri „užkabina“? Kaip panaudoti istorijų pasakojimą didinant pardavimus ar pristatant savo organizaciją? Ar galima storrytelling‘ą panaudoti kaip terapinę techniką? Apie visą tai su klubiečiais diskutavo Žmogaus studijų centro prezidentas dr. Gintaras Chomentauskas, kuris ne tik aptarė teorinius storrytelling‘o aspektus, bet ir kiekvieno klubo nario paprašė parašyti iliustruotą pasaką apie…save.