Kokiomis emocijomis gyvename šiandieną? PDF Spausdinti E-Mail
Kokiomis emocijomis gyvename šiandieną?

Žmogaus studijų centro prezidentas dr. Gintaras Chomentauskas LRT Radijo programoje "Studija 50" kalba apie Lietuvos gyventojų emocijų monitoringą. Sužinokite kodėl lietuviai liūdni ir nelaimingi, kodėl emigruoja ir žudosi? Laidą galite perklausyti čia.

 
Stiliaus psichologija PDF Spausdinti E-Mail

Stiliaus psichologija

Žmogaus studijų centro partneris bei Psichologijos akademijos dėstytojas Justinas Burokas apie aprangos pasirinkimus, jos sąsajas su emocine būsena bei stiliaus psichologija bendravo su Psichologijos akademijos studente, stiliste Agne Gilyte.

Visą pokalbį galite rasti čia.

 
Komunikacijos srities įmonės Z kartos nebijo PDF Spausdinti E-Mail

Komunikacijos srities įmonės Z kartos nebijo

Darbuotojų paiešką vadovai prilygina ir adotos paieškai šieno kupetoje, kur viską galiausiai lemia intuicija, ir sodininkystei, žvejybai ar net santuokai. Nors, vienų manymu, rezultatas priklauso nuo atsitiktinumo, o kiti tiki kantrios partnerystės vaisiais, visgi vienbalsiai sutariama: darbuotojų paieška yra iššūkis. Plačiau skaityti ir rasti Psichologijos akademijos organizacinės psichologijos studijų krypties vadovės dr. Editos Dereškevičiūtės komentarą galite čia.

 
Kaip pasakyti „NE“ ir nesijausti kaltam PDF Spausdinti E-Mail

Kaip pasakyti „NE“ ir nesijausti kaltam

Žmogaus studijų centro prezidentas Gintaras Chomentauskas ir Edita Dereškevičiūtė, Žmogaus studijų centro mokymų padalinio direktorė šių metų vykusioje Vilniaus knygų mugėje pristatė dr. Manuelio J.Smitho knygą „Kaip pasakyti ne ir nesijausti kaltam“. Iš susirinkusiųjų klausimų buvo akivaizdu, jog lietuviams sunku būti atkakliems ginant savo interesus.

Skaitykite daugiau čia.

 
Septynios autentiško žmogaus savybės PDF Spausdinti E-Mail

149553063987291.jpg

Lietuvos rytas/ Gyvenimo būdas/ 2017 gegužė/birželis

Psichologinėse knygose ir asmenybės ugdymo seminaruose kaip mantra kartojama frazė: „Svarbiausia – būti savimi.“ Tačiau visi iš patirties žinome, kad gyventi autentiškai nėra lengva. Nors stengiamės elgtis pagal savo įsitikinimus ir poreikius, aplinkybės dažnai diktuoja sąlygas, dėl kurių einame į kompromisus su savimi. Pavyzdžiui, šypsomės ir pritariamai linksime vadovui, nors pykstame. Arba laikomės atstumo, net vengiame asmens, kuris mums patrauklus, norėtume jį apkabinti, nes viduje kažkodėl esame įsitikinę, kad šį savo jausmą reikia slėpti. Vidinė trintis tarp kelių prieštaringų norų, vertybių vargina, sekina, prarandame spontaniškumą ir gyvenimo džiaugsmą bei kryptį. Aplinkiniams galime atrodyti ramūs ir savimi pasitikintys, tačiau mūsų smegenys žino, kad viduje vyksta nuolatinė ir sekinanti kova tarp kelių „aš“. O jei mūsų vidinėje kovoje nuolat laimi ta mūsų dalis, kuri sako „taip reikia“, „tu privalai“, „užgniaužk savo jausmus, nes jie nesvarbūs“, apskritai galime prarasti ryšį su savimi ir gyvenimo saulėlydyje suprasti, kad nugyvenome ne savo gyvenimą. Visą straipsnį galite perskaityti čia

 
Gyvenimo - paradoksas PDF Spausdinti E-Mail
gpjpg.jpg

Psichologija Tau/ 2016 birželis/liepa

Yra žmonių, kurie iš pirmo žvilgsnio turi viską: gamta atseikėjo grožio ir sumanumo, sunkiu darbu jie užkariauja naujus horizontus, gali leisti sau egzotiškas keliones ir vardinius drabužius, nes turi solidžią sąskaitą banke. Tokia buvo ir viena gražiausių praėjusio amžiaus moterų – kino dievaitė Marilyn Monroe. Išskirtinio žavesio viliokei gyvenimo malonumai buvo ranka pasiekiami, tačiau jos balse netrūko kartėlio: „Holivudui labiau rūpi merginos šukuosena nei jos dorybės. Tave vertina ne pagal tai, kas esi, o pagal tai, kaip atrodai. Tai vieta, kurioje tau sumokės tūkstantį dolerių už bučinį ir penkiasde- šimt centų už sielą.“ Nėra aišku, kodėl aktorė per anksti baigė savo gyvenimą, tačiau žinoma, kad turėjo polinkį į depresiją ir daugybę kompleksų, kurių neišgujo net stulbinama šlovė. Visą straipsnį perskaityti galite čia


 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 Sekantis > Paskutinis >>

Puslapis 1 iš 4